Upadki meteorytów są niezwykle spektakularne, co mieliśmy okazję zobaczyć w lutym 2013 roku w trakcie upadku meteorytu Czelabińsk. W takich chwilach pojawia się wiele pytań:
Jak często spadają meteoryty? Jakie znamy rodzaje meteorytów? Jaka jest różnica między meteorem a meteorytem? Jak tworzą się kratery meteorytowe? Co dokładnie wydarzyło się około 5000 lat temu, na północy Poznania? Dlaczego wiemy, że było to tak dawno? Ile lat ma meteoryt Morasko? Kim jest Pan na zdjęciu powyżej? Co oprócz fragmentów meteorytu można jeszcze znaleźć w Rezerwacie Meteoryt Morasko?

Na te pytania i wiele, wiele innych, postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście w trakcie trwania konferencji popularnonaukowej, która odbędzie się 12 listopada 2014 roku na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych - dokładnie w setną rocznicę odnalezienia pierwszego fragmentu meteorytu Morasko. Początek rejestracji uczestników o godzinie 8.15. Referaty rozpoczną się o godzinie 9.00 i będą trwać do godziny 13.30. Po sesji referatowej przewidziana jest wycieczka do Rezerwatu Meteoryt Morasko. Referaty wygłoszą między innymi: Prezes Polskiego Towarzystwa Astronomicznego, Prezes Polskiego Towarzystwa Meteorytowego oraz zaproszony gość zagraniczny (program konferencji, plik do pobrania).

Konferencja adresowana jest zarówno dla grup zorganizowanych (grup szkolnych), jak i odbiorców indywidualnych. Wstęp na konferencję, po uprzednim zarejestrowaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz rejestracyjny

Współorganizatorami Konferencji Jubileuszowej są Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Meteorytowe. Konferencja odbywa się pod patronatem jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - prof. dr hab. Bronisława Marciniaka.

Kontakt z organizatorami:

Mailowy: metmor@amu.edu.pl

Telefoniczny:

  • 61 829 6038 dr Beata Sternal, dr Monika Nowak
  • 61 829 6039 mgr Monika Szokaluk, mgr Marta Mitręga

Organizatorzy:

 

Patronat honorowy:

 

Patronat medialny:

 

Konferencja jest współfinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Serdecznie zapraszamy !